JASEŁKA 2019

 

Święta Bożego Narodzenia to chyba jedna z najbardziej oczekiwanych chwil w roku. Uczniowie naszej szkoły już od początku grudnia przygotowywali świąteczny wystrój klas, ozdoby na kiermasz, śpiewali kolędy i piosenki w języku polskim i angielskim.

Tradycją jest też przygotowanie Jasełek, czyli widowiska o Bożym Narodzeniu.

W role aniołów, diabła, uczniów i rodziców wcielili się tym razem chętni uczniowie
z klas V – VII. W związku z tym, że młodzież naszej szkoły ma nie tylko zdolności aktorskie, ale też wokalne i taneczne, tegoroczne przedstawienie było bardzo urozmaicone. Grupa dziewcząt uczęszczających na kółko wokalno – taneczne prowadzone przez panią Justynę Kałuzińską zaśpiewała kolędy i piosenki oraz wykonała piękny układ taneczny.

Ciekawa treść tegorocznych Jasełek, których akcja osadzona została we współczesnych czasach, śpiew, gra na instrumencie i taniec, sprawiły, że przedstawienie zostało nagrodzone w Gminnym Przeglądzie Jasełek. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Pomimo tego że kilka osób zachorowało, znaleźli się chętni, którzy zastąpili nieobecnych i dlatego udało się osiągnąć sukces. Nasz spektakl został nagrodzony brawami jeszcze dwukrotnie – podczas Wigilii pracowników Szkoły Podstawowej w Pecnej i w czasie szkolnych spotkań wigilijnych 20 grudnia 2019 r.

Wszystkim uczniom, którzy wystąpili w spektaklu serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

 

                                   Dorota Paluszkiewcz, Justyna Kałuzińska, Ireneusz Łuczak

Opublikowano: 09 stycznia 2020 21:49

Kategoria: Konkursy

Zdjęcia:

Wyświetleń: 200

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa w Pecnej

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony