POKAZY TALENTÓW

Powitanie Wiosny

21 marca w  Szkole Podstawowej w Pecnej obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Kolorowej Skarpetki (Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa).

Uroczystość rozpoczęto utworem Marka Grechuty ,,Wiosna, ach to ty”, pod kierunkiem Pani mgr Justyny Kałuzińskiej.

Później nastąpiło krótkie powitanie Pani Dyrektor Małgorzaty Sroczyńskiej i oficjalne rozpoczęcie imprezy.

W pierwszej części programu mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez Panią Monikę Andrzejewską pt.  ,,Popatrz na nas Trochę inaczej”. Film został stworzony na potrzeby osób borykających się z wadą dodatkowego chromosomu. Niemniej jednak dostrzegliśmy, że ludzie z Zespołem Downa posiadają wiele talentów, którymi dzielą się z całym światem, nie patrząc na przeciwności losu.

Następnie przyznano trofeum za najwyższą frekwencję w I półroczu. ,,Miotłę antywagarowicza” otrzymała klasa VI - Gratulacje!

W dalszej części programu mieliśmy okazję obejrzeć pokaz mody w wykonaniu klasy III b GIM.

Najnowszy trend w tym sezonie to kwiaty, zwiewne sukienki, kapelusze i okulary, oczywiście w stylu lat siedemdziesiątych.

Swoje możliwości wokalne zaprezentowała Zuzanna Kubasik z klasy III B GIM.

Trzeba przyznać, że Zuzia potrafi poradzić sobie z niemal każdą piosenką. Trzymamy kciuki, aby rozwijała dalej swój talent!

Klasa Vb wystąpiła w przedstawieniu iście teatralnym ,,Szkoła na wesoło”, wzbudzając salwy śmiechu publiczności.

Natomiast klasa Va zaprezentowała pokaz taekwondo oraz liczne trofea w postaci medali, pucharów
i dyplomów naszych zawodników: Patryka Bagrowskiego, Marii Buraczewskiej, Amelii Hoffman, Walerii Kędziory, Wiktorii Szymanowskiej i Wiktora Łabendzkiego.

Klasa VIII przywitała nas występem - niespodzianką, a mianowicie była to parodia znanego polskiego teleturnieju ,,Familiada”.

Po kabarecie nastąpił czas na wschodzącą gwiazdę w jeździectwie - Jolanta Kóska z klasy Va przygotowała prezentację multimedialną o imponującej jeździe na swoim ukochanym koniu oraz wspaniałych osiągnięciach. Jola jest aktualnie Mistrzynią Wielkopolski w jeździectwie.

Mieliśmy także okazję obejrzeć pokaz taneczny w wykonaniu klasy Va do piosenki Anny German ,,Człowieczy los”. Taniec z krzesłami to nowy trend. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a nasi tancerze pokazali pełen profesjonalizm. Całością pokierowała Pani Justyna Kałuzińska.

Michalina Wójcik z klasy VI zaprezentowała pokaz kulinarny…wykonanie tortu. Myślę, że grono pedagogiczne i zaproszeni goście mieli słodką uciechę.

Antoni Walkowiak z klasy Vb również zaprezentował swoje możliwości kulinarne prezentując pokaz multimedialny ,,Gotowanie moje hobby” i częstując publiczność kruchymi ciasteczkami, potwierdził duże zdolności.

Po prezentacjach nastąpił czas na występy instrumentalne w wykonaniu Olgi Paluszkiewicz z klasy Vb i Zuzanny Jodko a klasy Va.

Na pożegnanie wszystkie klasy wspólnie zaśpiewały piosenkę z repertuaru Skaldów ,,Wiosna”.

Reasumując - to był naprawdę udany dzień, pełen twórczych, różnorodnych pasji. Każdy znalazł coś dla siebie. Prezentacja talentów i przychylny odbiór naszej publiczności zmotywował uczniów do jeszcze większego pogłębiania swoich zainteresowań i dzielenia się nimi z innymi.

Powodzenia drodzy uczniowie! 

W przebieg oraz organizację imprezy zaangażowani zostali nauczyciele: Pani Karolina Różycka, Pani Monika Andrzejewska, Pani Maria Konieczna, Pani Justyna Kałuzińska, Pani Natalia Wojciak oraz Pani Dorota Paluszkiewicz.

Prowadzące całe wydarzenie, to uczennice klasy IIIB GIM- Klaudia Mendel i Karina Walkowiak. Obsługą techniczną zajął się Pan Ryszard Szyrej oraz Jakub Janasik z klasy IIIB GIM i Bartosz Wancek z klasy VI.

Składamy serdecznie podziękowania Radzie Rodziców za zakup słodyczy i upominków.

 

red. Justyna Kałuzińska

 

Opublikowano: 27 kwietnia 2019 21:59

Kategoria: Wydarzenia

Wyświetleń: 310

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa w Pecnej

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony