WYDARZENIA W KLASIE 2B

 

22 października uczniowie klasy 2 B obchodzili ,,Święto jabłka”, którego celem było zachęcenie dzieci do codziennego spożywania jabłek, ich przetworów, jako źródła witamin. Na początku zajęć uczniowie wykonali mapę myśli do wyrazu ,, jabłko”. Opisywali jego wygląd, zapach, smak oraz możliwość wykorzystania jabłek w życiu codziennym.

Kolejnym punktem świętowania było obejrzenie filmu edukacyjnego  na temat budowy , właściwości zdrowotnych tego smacznego owocu.

Dodatkową atrakcją było przygotowanie poczęstunku z jabłek: szarlotki i kompotu. Zapach jabłkowych przysmaków można było poczuć w każdym zakamarku naszej szkoły. Na degustację przygotowanych pyszności przybyła Pani Dyrektor, która zasiadła z nami do stołu.

Zajęcia kulinarne wzbudziły wśród dzieci wiele radości a jednocześnie były możliwością do nauczenia się wielu pożytecznych umiejętności.

Po degustacji jabłkowych pyszności dzieci wykonały pracę techniczną, oczywiście jabłko.

Wtorkowe przedpołudnie minęło nam wszystkim w smakowitej atmosferze a jednocześnie zwróciło uwagę na korzyści wynikające ze spożywania jabłek. 

Kolejnym dniem pełnym atrakcji był wtorek 12 listopada. Tego dnia gościliśmy w naszej klasie młodszych kolegów z grup przedszkolnych: Biedronki, Motylki i Sowy.

To właśnie dla nich,  uczniowie klasy II b,  w ramach integracji szkolno – przedszkolnej przygotowali inscenizację do wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie”. W specjalnie przygotowanych na ten dzień kreacjach, młodzi aktorzy w zabawny sposób przedstawili historię warzyw, której towarzyszył śpiew i taniec. Na zakończenie na najmłodszych czekały zagadki i słodki poczęstunek. 

W drugiej części dnia w odświętnych strojach uczestniczyliśmy w szkolnych obchodach ,,Narodowego Święta Niepodległości”. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczniowie i nauczyciele zasłuchali  się w opowieści przygotowane przez Pana Grzegorza Kosowskiego, które towarzyszyły widowisku historycznemu pt. ,, Niepodległa – 1 rok wolności”. 

W związku z obchodami 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości klasy drugie przygotowały wystawę plastyczną oraz gazetkę tematyczną.

 Coraz bliżej święta... 

W czwartkowe popołudnie 28 listopada sala uczniów 2 b zamieniła się  w prawdziwą pracownię Świętego Mikołaja. A to za sprawą zorganizowanych świątecznych warsztatów plastycznych z udziałem rodziców. Powstały piękne  świeczniki, wianuszki, bombki, choinki, torebki na prezenty, w zrobienie których uczestnicy włożyli mnóstwo serca i wysiłku.

Dekoracje zostały przygotowane z myślą o kiermaszu świątecznym, na który zostały przeznaczone.

Serdecznie dziękuję za tak liczne przybycie uczniom, ich rodzicom i rodzeństwu. 

red. Marta Ptak

Opublikowano: 05 stycznia 2020 18:53

Kategoria: Wydarzenia klas I - III

Zdjęcia:

Wyświetleń: 195

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa w Pecnej

Realizacja: Superszkolna.pl

Zaszyfrowany adres tej strony